Белина Метар Флуоресценција Десктоп Областа Лабораторија Боја Разлика Лабораторија Белина Тестер

Белина Метар Флуоресценција Десктоп Областа Лабораторија Боја Разлика Лабораторија Белина Тестер

DEN 52440.00
-5 %
DEN 55200.00

Тековен

Со увезени висок квалитет на оригиналниот уред, висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија коло, прифатлива, едноставни оптички дизајн, добар сигурност
Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Не-линеарни обработка на податоци и податоци мазнење функција, брзо автоматско мулти-точка калибрација, авто-дијагностички информации навремена, брза и стабилен одговор, одржување слободни сигурна работа 3 одлична боја за мерење на ефикасноста, исклучително точни. Употреба на компјутерски потпомогнати дизајн, едноставна операција, може точно да се измери на затемнетост на хартија 4. Microcomputer, допрете тастатура, LCD заднинско осветлување LCD екран, стандарден сериски RS232 комуникација на податоци интерфејс, може да се пристапи од страна на микро-печатач 2. Со модифицирани colorimetric систем, вкупниот спектрални карактеристики на инструментот се целосно во согласност со CIE стандард набљудувач одговор крива и даде точна ISO белина. Висока стабилност и reproducibility, целосно елиминирање на систем лебдат грешка, со складирање на податоци барањето можности за да се задоволат GLP потреби 6. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.1 Напон : 220 V преглед на Апликацијата : Главно се применуваат на не-бела површина грубост на објект или во прав белина мерење, точни и може да се извлечат со чувствителноста на белина вредност.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
Боја Разлика Формула:
/
Colorimeter Стил:
Стои
Број На Модел На:
WSB-3C
Работна температура:
/
Мерење Калибар:
/
Мерен Опсег:
0 ~ 150
Индикации за грешка:
Минимална индикација:
0.01
Напон:
220V

Слични понуди