Висок Квалитет 30A Рачни Ласерски Место Заварувач,Заварување Машина Накит Опрема

Висок Квалитет 30A Рачни Ласерски Место Заварувач,Заварување Машина Накит Опрема

DEN 4406.00
-10 %
DEN 4896.00

Тековен


Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Заварување е завршен. Волфрам игла дијаметар 1mm Чекори : 1 на моќ, се сврти на прекинувач.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. Според работа барања може да се прилагоди скала вредност 3 пинцети стегната работното парче. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука.
Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Answer : ___________________________ Note : 1 нога повлекува на нога switch не е долго време, чекор на десно далеку, колку повлекува switch, машината е краток circuited, ќе се изгори од внатрешната коло 2 Оваа машина е прецизност ве молиме да користите заштита. 2 може да се заостриле волфрам игли за мелење машина, со употреба на точка на испуштање принцип. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.1 користи висока фреквенција плазма празнење принцип, формирањето на метал заварување puddle моментот 2 се прилагоди на излезна моќ од различни големини според жица 3 на работното парче мазна, цврста, брза, високо ефикасност Технички параметри : Моќност : 110 V/220v 50/60 HZ Моќност : 200 W Димензии : 300 * 180 * 140 MM Инсталација : 1 electrode носителот поврзани со излез негативни electrode носителот поврзани со позитивен излез.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Број На Модел На:
DX-30A

Слични понуди