за Nissan Tiida Фарови 2011-до пред автомобил светла со LED Пак сигнал светла АВТОМОБИЛ СВЕТЛА Собранието LF

за Nissan Tiida Фарови 2011-до пред автомобил светла со LED Пак сигнал светла АВТОМОБИЛ СВЕТЛА Собранието LF

DEN 18965.00
-10 %
DEN 21072.00

Тековен


за Nissan Tiida Фарови 2011-до пред автомобил светла со LED Пак сигнал светла LF
Трговија На Големо & Мало
Бренд-Нови Подесување на фарови за Замена.
Овие проектор фарови се со цел да се подобри изгледа и видливост за вашето возило.
Тие се направени од страна на ОЕМ ISO одобрени и овластени производители. Повеќето од нив со ТОЧКА & SAE Одобрени.
Некои од нашите модели не се SONAR Бренд.
Тие се направени со ОЕМ стандард за квалитет и се наменети за акции светла директна замена.
1. Стил : Проектор Фарови. 2. Боја : Црна Домување. 3. Состојба : Нова. 4. Пакет се Вклучени : Еден Пар на Фарови. (Лево и Десно Светлата за еден автомобил употреба, 2 ПАРЧИЊА/картон). 5. Со цел да се подобри изгледа и видливост за вашето возило. 6. ОЕМ одобрени и ISO сертифицирана. 7. За Директна замена. 8. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува). Не со КРИЕШЕ Комплет, не го КРИЕШЕ крушка, не го криеше придушници. За овие предмети, ќе треба да платите дополнителна такса.


Останатите карактеристики

Tiida-Година:
2012,2011,2013
Специјални Функции:
Осветлување
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Име На Модел:
ОЕМ
Објектот Тежина:
12kg
Nissan Модел:
TIIDA
Бренд Име:
SONAR
Материјал Тип:
ABBS/ ПММА
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Леќа:
Вклучени
Тип На Сијалица:
H7
Wattage:
35
Напон:
12V
Година:
2011

Слични понуди