2017 Нови Пристигнување Прецизност 1mg Дигитални Скала 0.001 g x 30g Претовар во Прав Жито Лабораторија Накит Скала

2017 Нови Пристигнување Прецизност 1mg Дигитални Скала 0.001 g x 30g Претовар во Прав Жито Лабораторија Накит

DEN 1118.88

Тековен


2017 Нови Пристигнување Прецизност 1mg Дигитални Скала 0.001 g x 30g Претовар во Прав Жито Лабораторија Накит Скала
Карактеристики :
Компактен дизајн, лесно да се носат
LCD дисплеј со бекап светлина , дигитален дисплеј, брзо читање
Tare функција за да го поставите нула во секое време
Автоматско исклучување
Погоден за прецизно мерење на накит, чај и медицина, итн.
3 мерење единици : g/ct/gn
Моќност : 4 AAA батерии (не се вклучени) или 3.6 V -6 V/250m A DC (адаптер не се вклучени)
Opreration температура : 10-30°
На точноста : 0.001 g/
Спецификации :
Боја : црна
Димензии : Околу 133(L)x95(W)x33(H)mm
Капацитет : 30g/150ct/462
Нето тежина : 0.71 LB
Пакетот вклучува :
1 x Дигитален скала
1 x Тежина
1 x Лента
1 x упатство


Останатите карактеристики

Точноста:
0.001 g
Дисплеј Тип:
LCD дисплеј
Капацитет:
0.001 g x 30g
Број На Модел На:
340025
Големина:
0.001g
Напојување:
4 AAA батерии (не се вклучени) или 3.6 V -6V/250mA DC
Номинална Оптоварување:
30g
Тип:
Прецизност 1mg Дигитална Вага
Модел:
340025
Состојба:
Нови
лоцирајте:
Кина
боја:
како слик
Капацитет:
30g/150ct/462
Нето тежина:
0.71 LB
Димензии:
Околу 133(L)x95(W)x33(H)mm
Точноста:
0.001 g
Тип На Објект:
дигитална вага
сертификација:
CE

Слични понуди