0~7kpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок сензор 4 ~ 20ma

0~7kpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок

DEN 2756.16

Тековен

1 ~ 0 ~ 100 Mpa (опсег опционално)
На точноста : 0. Карактеристики :
Дифузија на силициум сензори користејќи едноставна структура, компактен, лесен за инсталација
Погоден материјал компатибилен со притисок контакт дел од гас и течни медиуми може да се мери мерач на притисок, апсолутен притисок и вакуум индустриски мерења на локации, нафта, хемиската индустрија, индустрија, снабдување со електрична енергија, медицина и здравство, вино и преработка на храна, течност, гас и на пареа и на ниво на мерење и контрола на процесот.превозот дена зависи од спонзор , ние не може да го контролира превозот дена . ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас.Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност наплаќа од вашата земја.ако не можете да го најдете производот треба ,ве молиме ги споделите со нас . Се надеваме дека може да се изгради долг бизнис coperation односи!! сакате да имате среќен шопинг!
.5
Повратен сигнал : 4 ~ 20 m A, или 0 ~ 10 V, 1 ~ 5 VDC (default 4 ~ 20m A)
3. ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел.Со цел да се спаси двете страни проверка на времето ние ви препорачуваме клиентот нудат јасна слика детали подобро (напред назад лево десен до надолу) откако ќе се потврди ние може да се направи ред со вас , сите што треба да направите е само да го направи чекор како што ви кажав . Ако ги локалните обичаи се задржи стоката.Ве молиме бидете сигурни дека информациите за контактот правилно, така што можеме да ве контактираме во време ако има нешто треба да контактира со вас.5 1 / 2 NPT G1 / 4 1 / 4 NPT, стандардната Универзална M20 * 1.


Останатите карактеристики

Макс Мерен Опсег:
400 Bar & Над
Број На Модел На:
0~7kpa (524601191926)

Слични понуди