163 независни Оган топлина Аларм и Безбедност рог MCU Конвенционалните Топлина Детектор на температура откривање на алармот топлински сензор за аларм

163 независни Оган топлина Аларм и Безбедност рог MCU Конвенционалните Топлина Детектор на температура откривање

DEN 573.60

Тековен


"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Превозот без следење на број , само прифати да се вратат ако стоката не се доставени во 60 дена . Ако вие не може да чека 60 дена , ве молиме да не го купувате !!! Да Бразил , купувачот треба да се чека за 90 дена.
Не пакување кутијата да брод , производот се стави во плик да брод .
Не батеријата вклучена ,купувачот треба да се купи дополнителни 9 V батерија
Топлински сензор, греење аларм сензор .Работи независно ( може да се види примерок видео во спецификација) .
Независна топлински сензор за аларм
Се применува дома, продавници, танц хали, магацини и други места за пожар. Со висока чувствителност, стабилен и сигурен, ниска потрошувачка на енергија, убава , лесна за употреба и така натаму, коло и на моќта може да биде само тест, исто така, може да биде симулиран аларм тест.
Моќност : од 9 V батерија ( не се вклучени )
Работат на струјата : -10 ~50 СТЕ C
Температурата на работа : може да се постави на 30 ~70
Аларм за јачина на звук : 10 нозете 85d B
Инсталација : таванот инсталација
Случај големина : пламен retardant смола / Јзу 107 * 50 (


Останатите карактеристики

Број На Модел На:
163
Бренд Име:
Кан.Дали
боја:
како Слика
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Слични понуди