0~50kpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок сензор 4 ~ 20ma

0~50kpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок

DEN 2376.00

Тековен

Се надеваме дека може да се изгради долг бизнис coperation односи!! сакате да имате среќен шопинг!
. ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел.
Име На Производ : Притисок Предавателот
1.5%
Преоптоварување :
Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.5
Повратен сигнал : 4 ~ 20 m A, или 0 ~ 10 V, 1 ~ 5 VDC (default 4 ~ 20m A)
3.Ве молиме бидете сигурни дека информациите за контактот правилно, така што можеме да ве контактираме во време ако има нешто треба да контактира со вас. ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.Со цел да се спаси двете страни проверка на времето ние ви препорачуваме клиентот нудат јасна слика детали подобро (напред назад лево десен до надолу) откако ќе се потврди ние може да се направи ред со вас , сите што треба да направите е само да го направи чекор како што ви кажав . Главните технички индикатори :
Мерење на медиумите : нерѓосувачки челик non-корозивни гасови, течности. Карактеристики :
Дифузија на силициум сензори користејќи едноставна структура, компактен, лесен за инсталација
Погоден материјал компатибилен со притисок контакт дел од гас и течни медиуми може да се мери мерач на притисок, апсолутен притисок и вакуум индустриски мерења на локации, нафта, хемиската индустрија, индустрија, снабдување со електрична енергија, медицина и здравство, вино и преработка на храна, течност, гас и на пареа и на ниво на мерење и контрола на процесот. Модел : JG-300
ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!
2.
Мерен опсег : -0. Answer : ___________________________ NOTE : 1 ве Молиме потврдете превозот адреса & телефон & име правилно , стоките ќе бидат испорачани според информациите што ви се нуди.


Останатите карактеристики

Макс Мерен Опсег:
400 Bar & Над
Број На Модел На:
0~50kpa (524601191926)

Слични понуди