Ugreen SATA во USB Адаптер USB 3.0 2.0 Кабел за да Sata Конвертор за Samsung Seagate МД 2.5 3.5 HDD SSD Хард Диск, USB Адаптер од Sata

Ugreen SATA во USB Адаптер USB 3.0 2.0 Кабел за да Sata Конвертор за Samsung Seagate МД 2.5 3.5 HDD SSD Хард

DEN 470.00
-20 %
DEN 587.52

Тековен


Поддржува Windows 98/2000/XP/Vista/7/8/8.image img {ширина : 400px;висина : авто}.т-производ {баласт : 0;flex-насока : колона !важно}.image img {ширина : 95.наслов {text-align : center;маргина : 4vw 10% 0;font-size : 3.информации .т-производ .инфо {flex : 5;кутија-големината : граница-box); дисплеј : flex;flex-насока : колона;оправда-содржина : центар}.0 пренос
Поддржува UASP протокол, напредна пренос технологија 40% побрзо од традиционалните USB 3.слика {position : relative;flex : 4;text-align : право}.слика {text-align : center !важно}.т-производ .т-производ . Нема екстра енергијата потребна за 2. Поддржува голем диск капацитет до 6 TB
2.
Совети :
1. Кабел должина е 50cm, големината на DC порта е 5. За UASP, само кога вашите уреди, хард дискови и систем се UASP поддржани, тогаш брзина може да биде за 20% побрзо.содржина {text-align : center;font-size : 3.3 "фолксваген"}.содржина {text-align : center;font-size : 3. Наназад компатибилен со SATA I/II
DC 12 V напојување за 3.
Plug and play
Слободен диск за Windows/Mac OS/Linux оперативни системи
LED индикатор светлина
Светлината за да се покаже работи држава.5" HDD/SDD, ве Молиме да се поврзете 12 V/2 A адаптер за стабилен пренос (адаптер не е вклучена во пакетот).5" хард диск, тоа треба да биде овозможено за да се обезбеди нормална работа.т-производ .т-производ .обратна {flex-насока : ред-обратна}.т-производ .т-производ.0 да SATA
УСЛУГИ
Топла продажба на производи од врвот продавачи
Сите нарачки се испраќаат од Ali Express складишта во рок од 24 часа
Посветен на услуга на клиентите
ПАКУВАЊЕ И ИСПОРАКА ГАРАНЦИЈА
Уживајте во мирот на умот со Ali Express врата-до-врата пакување и испорака заштита.слика {text-align : center !важно}. Само SATA III SSD може да достигне 600 M/s страна Ugreen USB 3.2 "фолксваген"; line-height : 4.информации .содржина {font-size : 18px;line-height : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (max-ширина : 750px) {.


Останатите карактеристики

Должина на кабел:
Без Адаптер, ЕУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Ugreen
Број На Модел На:
CR108
Пакет:
Yes
Тип:
USB Адаптер
функција 1:
sata во usb
функцијата 2:
usb адаптер од sata
Функција 3:
Sata USB
Функцијата 4:
Sata кабел
Функцијата 5:
адаптер хард диск
Функција 6:
sata usb 3.0
Функцијата 7:
sata usb 2.0
функцијата 8:
За Samsung
функција 9:
За Seagate
функцијата 10:
За WD

Слични понуди