Leadshine DM556 2 Фаза Stepper Моторни Возачот 5.6 НА 50VDC

Leadshine DM556 2 Фаза Stepper Моторни Возачот 5.6 НА 50VDC

DEN 4080.00

Тековен

Тоа носи уникатен ниво на систем мазност, обезбедување на оптимални вртежен момент и nulls mid-range нестабилност. Тоа може да се користи во разни видови на машини, како што ласерски секачи, ласерски маркери, висока прецизност X-Y маси, етикетирање машини, и така натаму.6 На
- Пулсот на текст фреквенција up to 200 KHz
- TTL компатибилни и optically изолирани текст
- Автоматско мирување-тековната намалување
- Погоден за 2-фазата и 4-фаза моторс
- Поддршка PUL/DIR и Г. Клиентите задоволство е многу важна за нас.
Карактеристики :
- Анти-Резонанца, обезбедува оптимална вртежен момент и nulls mid-range нестабилност
- Моторни self-тест и параметар авто-поставување технологија, нуди оптимална одговори со различни мотори
- Мулти-Излегувајќи им овозможува ниска резолуција чекор на текст за да се произведе високо microstep излез за непречено перформансите на системот
- Microstep резолуции програмабилни, од full-чекор да 102,400 чекори/rev
- Напон до +50 VDC
- Излезна струја програмабилни, од 0. Нејзините уникатни карактеристики направи DM556 идеално решение за апликации кои бараат мала брзина на мазност. На управувано мотори можат да работат со многу помал шум, долно греење, неспокојот движење од најголемиот број на дискови во пазари.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. На DM556 е следната генерација на дигитални повлекува моторни контроли. Купувачот одговорен за сите превозот цена
Контактирајте со нас Добредојдовте во светот на клиентите се распрашува и прашања,ние ќе се обидеме да се потрудиме да повратни информации на клиентите?s e-mail во рок од 1 работен дена.


Останатите карактеристики

Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Број На Модел На:
DM556

Слични понуди