500Pcs/многу 3ММ LED Диоди за Полнење Мешана Боја Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бела 5color секој 100pcs

500Pcs/многу 3ММ LED Диоди за Полнење Мешана Боја Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бела 5color секој 100pcs

DEN 184.80

Тековен


Работат на струјата : 20 (м-р)
Работен напон :
Црвено : 1.9 V-2.1 V
Жолта : 1.9 V-2.1 V
Сина : 3.0 V-3.2 V
Зелена : 2.1 V-V 3.0
Бела : 3.0 V-3.2 V
MCD :
Црвено : 300-400
Жолта : 300-400
Сина : 500-700
Зелена : 400-500
Бела : 6000-8000
Бранова должина :
Црвено : 620-625
Жолта : 588-590
Сина : 455-465
Зелена : 567-570
Бела : Боја температура 8000


Останатите карактеристики

Бренд Име:
HUABAN
Број На Модел На:
3ММ LED Диоди за Полнење
is_customized:
Yes

Слични понуди