Leadshine 3ND583 3 Фаза Stepper Моторни Возачот 8.3 НА 50VDC

Leadshine 3ND583 3 Фаза Stepper Моторни Возачот 8.3 НА 50VDC

DEN 3600.00

Тековен

Тоа?s погоден за возење 3-фаза хибрид повлекува мотори од NEMA големина 17 до 34. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Во однос на 3 MD560, тоа?s полесни и помали, и во споредба со повеќето од microstepping возачи на пазарот, и возачот греење и моторни греење се намалува за 15-30%.3 НА 50 VDC
Опис :
На 3 ND583 е висока резолуција 3-фаза microstepping возачот врз основа на прецизност тековната контрола на технологијата.
Наплата Кога ќе имаат колет,а не се задоволни стоки или тоа е друг проблем како што се скршени,pls да ни каже детали причина и обезбеди фотографии од која Било причина се бара за сите наплата. Точка мора да биде во оригинална состојба и без физичка штета.9 А)
- Влезниот сигнал TTL компатибилни
- Автоматско мирување-тековната намалување
- Погоден за 3-фаза повлекува мотори, вклучувајќи 3 доведе и 6 доведе моторс
- Optically изолирани диференцијални текст сигнали, пулсот фреквенција до 300 KHz
- 8 избор на резолуција до 10000 чекори/rev
- DIP прекинувач сегашниот амбиент со 16 различни вредности
- PUL/DIR & Г. Купувачот одговорен за сите превозот цена
Контактирајте со нас Добредојдовте во светот на клиентите се распрашува и прашања,ние ќе се обидеме да се потрудиме да повратни информации на клиентите?s e-mail во рок од 1 работен дена.
Leadshine 3 ND583 3 Фаза Stepper Моторни Возачот 8. Со користење на напредни чиста синусоидален тековната контрола на технологијата, и на бучава и вибрации на повлекува моторни биле во голема мера се намалува, што го прави повлекува мотори нудат серво-како изведби./CCW режими на факултативниот
- Во текот-напон, кратки-напон, над-струја и кратки-коло заштита
- Мала големина за лесно монтирање
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.


Останатите карактеристики

Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Број На Модел На:
3ND583

Слични понуди