2014 Злато Заварување Факел, goldSmith Опрема, Кислород Ацетилен Факелот

2014 Злато Заварување Факел, goldSmith Опрема, Кислород Ацетилен Факелот

DEN 2217.60

Тековен


пакување тежина за 0,6 kg
пакување големина 23*15*6cm
гаранција 1 година
Посочи заварување 6300 F
Идеален за микро-се приклучи на работни места во секоја област.
Посочи заварување на 6300 F
Вклопуваат со популарни oxy-гасови гориво
Се користат за заварување braze, челик, месинг, бакар, сребро и злато, дури и стакло и керамика
Lillte Факелот за Полнење за Кислород & Ацетилен со 5 Совети,
Максимална Меко Лемење : 1/8, 3/8, 5/8, 3/4, 7/8.
Можете да го користите "Малку Факел" со кислород и ниту една од најчесто достапни индустриски гасови гориво : ацетилен ,водород,пропан,propylence,ПРАТЕНИЦИ и други.(најмалите 2 совети треба да се користи само со oxy-ацетилен или oxy-водород,сепак).Accessirues за "Малата Факел"вклучуваат цилиндри,регулатори,совет полнила,екстра долг црева и специјална намена совети.
Превозот : По курир(DHL/UPS/ТНТ/EMS/Кина Пост/Федекс)
Од воздух .Од страна на морето
Плаќање : T/T .Western Union/ Money Gram
Afterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Должина:
1inch
Објектот Тежина:
1 g
Објектот Ширина:
1inch
Објектот Висина:
1inch
Објектот Дијаметар:
1inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Ротари Алатки & Додатоци
боја:
Зелена
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Бакар
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
is_customized:
Yes

Слични понуди