Декоративни Меч Катана Висока Јаглероден Челик Целосна Танг Остар Жилет Подготвени За Сечење Хартија

Декоративни Меч Катана Висока Јаглероден Челик Целосна Танг Остар Жилет Подготвени За Сечење Хартија

DEN 5168.00
-5 %
DEN 5440.32

Тековен


Внимание : Фотографиите се за повикување само. Вистински производ може да се разликува.
Предмет Бр. : Z-014 вкупна Должина : 106 CM Нож Должина(без Habaki) : 71 CM Сечилото Материјал : Висок јаглероден челик Со нож ритам Сечилото Функција : Фалсификувани,полиран Сечилото Дебелина : 7.0 mm Сечилото Ширина : 3.2 cm Scabbard (Јас)Материјал : тешко дрво, лакирани Scabbard (Јас) Должина : 76cm Рачка (Tsuka)Материјал : 29cm Rayskin(исто) : бела imiated rayskin Ito и Sageo : полиестер јаже Работ на Ножот : остар Жилет, може да се намали хартија Tsuba,Fuchi &Kashira Материјал : цинк легура Habaki Материјал : Дувачкиот Други Приклучоци(Seppa,Menuki) : Месинг Fittngs Функција : пескарење poslish, позлата Пакување : тешко пена кутија,со пластична кеса


Останатите карактеристики

боја:
Сина
Големина:
Katana
Материјал:
Метал
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Бренд Име:
KAWASHIMA ЧЕЛИК
Тип:
Јапонски Nihonto
Стил:
Самурајски меч
Спецификација:
Katana
Материјал:
Челик/дрво
Техника:
Античкиот Рака полиран
Место на Потекло:
произведено во Кина
Употреба:
Art & Колекционерски
Боја:
Е Customzied
Функција:
Порибено
сертификација:
KAWASHIMA ЧЕЛИК

Слични понуди