DIYSECUR 125KHz RFID Допир Читателот Лозинка Тастатурата Вратата Контрола на Пристап на Систем за Безбедност Комплет + Штрајк Заклучување C20

DIYSECUR 125KHz RFID Допир Читателот Лозинка Тастатурата Вратата Контрола на Пристап на Систем за Безбедност

DEN 3201.00
-14 %
DEN 3721.92

Тековен

Копчињата исто така, може да бидат копирани, создавајќи уште повеќе безбедносни ризици. Тоа е совршен за Домови, Канцеларија, Фабрика и многу други полиња!
Напојување :
Оваа AC110 V240 V Напојување контролер е трансформатор, која обезбедува стабилни излезниот напон за пристап контролер, заклучување, и да излезете копчето.
Далечински Управувач :
Конекција дијаграм :
Она што е во : .
125 KHz СМАРТ Картичка/Keyfob :
Овие се 10pcs 125 KHz RFID Близина лична карта/keyfob, тие можат да работат со производот кој има 125 Khz RFID читач.
Излез Копчето :
Оваа излез копчето широко се користи во вратата за контрола на пристап на системот.
DIY RFID Вратата Контрола на Пристап на Систем за Безбедност Целосен Комплет Наместен
Пристап Контролер + Штрајк Заклучување + Адаптер + Излез Копчето + 10 лична Карта/Keyfob
Целосен Комплет Наместен ! Не Треба Да Се Купи Други Додатоци !!
Зошто да се користи за контрола на пристап ?
Контрола на пристап овозможува да се контролира кој има пристап до вашата зграда.
RFID Пристап Контролор :
Ова е НОВА RFID Читач за Контрола на Пристап на Тастатурата, што може да се подобри безбедноста на вашиот дом и канцеларија. Брави и клучеви исто така ќе ви овозможи да се обезбеди вашата зграда, но кога копчињата се изгубени или украдени, непријатностите и за сметка на менување на брави и ре-издавање на копчиња може да биде значителна.
Електрични Штрајк Заклучување :
Ова електрична штрајк е совршен избор за влез на зграда со картичка, биометриски, код, или кој било друг далечински контролирани отвори/клос е.Кога ќе сакаат да одат надвор, вие само треба да притиснете на ова Излез Копчето, а потоа можете да одат надвор :
Спецификација :
Опционално : доколку е потребно ве молиме цел од овој линк.


Останатите карактеристики

Број На Модел На:
C20
Бренд Име:
DIYSECUR
заклучување на вратата:
Штрајк Кодот
Корисникот Капацитет:
8000 Корисник
Тип на картичка:
RFID компатибилен картичка
Фреквенција:
125KHz
Intput Напон:
12V DC

Слични понуди