*Локација за подигнување на СЛОБОДНИ* 20pcs/Set LED Grondspot Осветлување Отворено Градината Светилка DC12V IP67 Водоотпорен 1.5-3W Парк Светлина Вдлабнати во Подот

*Локација за подигнување на СЛОБОДНИ* 20pcs/Set LED Grondspot Осветлување Отворено Градината Светилка DC12V

DEN 19626.00
-0 %
DEN 19626.24

Тековен


Ние продаваме 1-m,2-m,3-м продолжување кабел и Т-конектор кабел. Водоотпорен IP67.Долг животен век над 5000 часа.100 КИЛОГРАМИ;
6.CE & Ro Hs сертификација;
3.5 m,1m, 2м и 3m продолжување кабли да се продаде(Една боја изберете 2-pin,RGB боја изберете 4-pin)
> Installation дупка големина 40mm
Accesorries детали слики :
30 W напојување за топло бела, ладна бела, топло бела светла : (Ние ќе брод на приклучокот според вашиот превозот адреса, или може да ни остави порака)
60 W напојување(За RGB светла)
Боја контролер (Само за RGB боја)
Т приклучен кабел За единствена светла боја(топло бела, ладно бела, сина)
Т приклучен кабел За Променливи RGB светла
********************************************************************************************************************** Приклучоци
Возачот(ЕУ,САД,велика БРИТАНИЈА,AU)
Продолжување на кабел
(0.Усвои SMD LED технологија;
2.
> Нашата светла е за декорација, ниска моќност led светло. Светлината Кабел : со еден машки главата кабел,1meter должина.
Карактеристики :
1.5-m,1-m,2-m,3-м)
Контролор
Photocell Префрлате
6-начин на поврзување кутија socket
.65 W~2 W(RGB)
LED Боја
Топло Бела(2800 K-3200 K), Ладно Бела(6000 K-6500 K) , Сина, RGB
LED
1pcs Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА за единствена боја на 9pcs 2835 LED за RGB боја
Површината Материјал
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
IP Оценка
IP67
Тежина
140g
Во Прилог Делови :
DC12 V константен напон вози напојување;
22 AWG жица со 1m connectable водоотпорен приклучокот.Растојанието помеѓу светлата треба да биде помалку од 3m.
Спецификација :
Модел
SC-F106 A
Напон
DC12 V
Reted Излезна Моќност
1.Walkover притисок max.5 W за една боја 0.
Пакетот Вклучува :
20 x LED Inground светлина
(1 x DC12 V 30 W LED Напојување за една боја) ИЛИ (1 x DC12 V 60 W LED Напојување за RGB боја)
4 x T-конектор кабел
1 x Боја контролер (Само за RGB боја)
Можеби како што се :
[Настава на инсталација]
> Ние ви препорачуваме во повеќето 30pcs на едно напојување и контролер.


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
Подземни Светилки
База Тип:
Оптоварување
Тело Материјал:
Алуминиум
Е Светилки Вклучени:
No
Број На Модел На:
SC-F107A
Употреба:
празник
сертификација:
RoHS,CE
Бренд Име:
QACA
Карактеристики:
LED Подземни Светилка за Отворен LED
Извор На Енергија:
DC
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заштита Ниво:
IP67
Гаранција:
12 месеци
Е dimmable:
Yes
Напон:
12V
Тип:
LED Подземни Светилка за Отворен LED
Емитуваат Боја:
Топло бела, Ладно бела, Сина, RGB
Извор На Светлина :
1pc Висока Моќност LED
Max. Walkover Притисок :
100KG/ 1000N
Стил :
Декорација
Домување Материјал:
Алуминиум
Животен век:
над 50000 часа
Карактеристики:
LED Светилка Inground

Слични понуди