45СМ Американскиот Црвен Dragonfly голема дневна соба лустерот осветлување бар табела стакло антички светилки среќа Ресторан Уметност

45СМ Американскиот Црвен Dragonfly голема дневна соба лустерот осветлување бар табела стакло антички светилки

DEN 13405.00
-9 %
DEN 14731.20

Тековен


Бебе Опис :
18-инчен колор Континентална антички стакло лустерот
ID : 22005-005 WS.
Светилка Големина : 45СМ (дијаметар), 95 CM (висок); виси синџир должина 80СМ
Извор : 3*E27 гонг светилка капа (ова бебе без светлина)
Материјал : Нијанса од бојата фузија уметност стакло мозаик заварени заедно, сите рачно изработени антички ковано железо - Стар темно кафеава боја метални тела.
Ефект : сенка модели нежна и мазна, топли и меки бои; додава романтична Медитеранот за вашиот дом.
Применливи сместување : Кафе, дневна соба, студија, спална соба и така натаму.
Карактеристики : Европа продажба на класичен стил, вредност за пари избор.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Pendant Светла
Стил:
Модерна
Напон:
90-260V
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
База Тип:
E27
Осветлување Област:
5-10square метри
Бренд Име:
Colorlouis
Инсталација Тип:
синџир pendant
Заврши:
Бранеа Никел
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Примена:
Трпезарија
Материјал:
Стакло Камен
сертификација:
CCC
Е Светилки Вклучени:
No
Гаранција:
1 години
Број на извори на светлина:
3
Техника:
Рачно заварување

Слични понуди