нови ,сензор за движење, предводена ноќ светлина 110-240V ОД 1,5 W ПИР LED скалило инфрацрвена ламба човечкото тело индукција светилка, ПРЕДВОДЕНА чекор светла,тоалет

нови ,сензор за движење, предводена ноќ светлина 110-240V ОД 1,5 W ПИР LED скалило инфрацрвена ламба човечкото

DEN 374.00
-55 %
DEN 830.40

Тековен


Модерната Light sensor + инфраред сензор
LED скалило светлината 100-240 V ОД 1,5 W вградени LED ѕид светла Вдлабнати во Скалило светилка чекори светилка
100% Сосема Нов
Спецификација :
Напон : 100-240 V 50/60 Hz
Моќност : Од 1,5 W
LED Количина : smd5730 led
Сензор за светло : 40% Темнината Контрола од страна на светлината ,
кога околу е темно ,тоа ќе се вклучи.
кога околу е светлото ќе се исклучи .
инфрацрвен сензор : Фан форма индукција зона .
кога сте во оваа зона ,светилка ќе се вклучи automatical.
кога ќе лево ,тоа ќе го исклучи
Животниот век : 50000 H
Светла Боја : Бела / Топло Бела
Бела(5500-6000 K) / Топло бела (2800-3300 K)
(Ве молиме совети идеален светла Боја кога ставање ред, Или ние ќе ги испрати Топло Бела наместо)
Телото Боја : Бела, Сребрена, Црна, златна
Материјал : ABS+Алуминиумски+ЛЕР ;
Производ Големина : 94*94*33mm
Инсталација : Тоа треба 86 дното кутија
http : //www.aliexpress.com/store/product/free-shipping-86-Wall-Plate-Box-for-86-Type-wall-plate-switch-stair-step-light-lamp/631058_32442208475.html, (Ова бара дополнителна купи)
Примена : чекор, passageway Спалната соба, Aisle, Сала, Лоби ,хотел итн
Пакетот вклучува : 1pcs LED скалило светлината (Не вклучувајќи 86 Инсталација кутии)
Инсталација Метод :
Пакетот вклучува : 1pcs LED скалило светлината (Не вклучувајќи 86 Инсталација кутии)


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
боја:
бела тело, злато тело, сребро тело, црно тело
Тип На Објект:
Ноќ Светла
Е Батерии Се Потребни:
No
Напон:
220V,90-260V,110V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Број На Модел На:
GY-002
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
За итни случаи
Е Батерии Вклучени:
No
Тип На Батерија:
A
Тело Материјал:
ABS
Wattage:
0-5W
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Енергија:
светлина
Тип:
ноќ светлина
Обликот:
Плоштад

Слични понуди