1Pcs 3М Водоотпорен Дигитални Температура Temp Сензор Сонда DS18B20 За Термометар Квалитет Температура Temp Сензор Кабел Сонда

1Pcs 3М Водоотпорен Дигитални Температура Temp Сензор Сонда DS18B20 За Термометар Квалитет Температура Temp

DEN 121.00
-15 %
DEN 143.04

Тековен


Висок Квалитет 1 Pcs 3М Водоотпорен Дигитални Температура Temp Сензор Сонда DS18 B20 За Термометар Висок Квалитет
100% Сосема Нов и Висок Квалитет
Тука е DS18 B20 оригинални чип,три парична казна бакарна жица сензор на температура на
Висок квалитет на цевка од нерѓосувачки челик и gre водоотпорен moistureproof спречи рѓа
Цевка од нерѓосувачки челик големина : Прибл.6*50mm(Дијаметар*Должина)
9 ~ 12 прилагодливи резолуција
Напојување опсег : 3.0 V-5.5 V
Температурата на работа опсег : -55°C ~ +125°C (-67°F - +257°F)
Температура на чување опсег : -55°C ~ +125°C (-67°F - +257°F)
Точност во текот на опсег од -10°C до +85°C : ±0.5°C
Нема други компоненти, уникатен еден автобус интерфејс
Излез доведе : црвено (VCC), жолта(ПОДАТОЦИ) , црна и бела(GND)
Кабел должина : Околу.300 см
Боја : Како што е прикажано 1x Водоотпорен Дигитални Температура Temp Сензор Сонда


Останатите карактеристики

Бренд Име:
ALLOYSEED
Број На Модел На:
Црна
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Слични понуди