Водоотпорен Копија Задните Преглед Камера со Висока резолуција супер ниско осветлување Широк Агол(120-170)Автомобил Табличка Задна Камера

Водоотпорен Копија Задните Преглед Камера со Висока резолуција супер ниско осветлување Широк Агол(120-170)Автомобил

DEN 479.52

Тековен


Табличка Задна Камера, може да биде инсталиран на вашиот табличка
Висока Дефиниција и Широк Приказ Агли
Водоотпорен и ноќ визија функција
Лесен и разбирлив за инсталација
Елегантен дизајн и преносни да се носат на
Спецификација :
Ефективни Пиксели : 648*488/720*540/720*540
Хоризонтална Синхронизација
Фреквенција : 15625 KHz/15625 KHz/15625 KHz
Вертикална Синхронизација на Фреквенција : PAL 50 HZ/NTSC 60 HZ
Скенирање Систем : 2 : 1 Интерфејс
Sync Систем : Внатрешна
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Резолуција : 480 TV
линии/520 ТВ
линии/520 ТВ линии
S/N Сооднос : Повеќе Од 48d B
Тековната Потрошувачка : Нема повеќе 150 m Ah/Нема повеќе 150 m Ah/Не повеќе од 300 m Ah
Напојување : DC 12 V ±10%
Хоризонтална Агол : 92°/110°, 110°/160° 110°
Леќа Агол : 92°/120°, 120°/ 170°, 120°
Вода-доказ : IP67 IP68
Минимална осветлување : 0.5 Лукс/Ф1.2 (0 Лукс со LED), 0.2 Лукс/Ф1.2 (0 Лукс со LED), 0.2 Лукс/Ф1.2 (0 Лукс со LED)
Пакетот Вклучува :
1* Автомобил водоотпорен & ноќ визија камера
1* Power кабел
1* Видео-кабел
1* Упатство


Останатите карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Школка Материјал:
Пластични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Должина на Видео Кабел:
6M
Алармот Тип:
Додатоци
Материјал Тип:
ABS
Тип На Производ:
Автомобил Задна Камера, Паркинг Копија Камера
Специјални Функции:
Ноќта верзија,Водоотпорен
Напон:
DC 12V
сензор на слика:
CMOS,CCD
Боја Име:
Црна
Автомобил Производител:
Акура, Aston Martin, Audi, Бентли, BM

Слични понуди