2000W Anilox се тркалаат ултразвукови почиста

2000W Anilox се тркалаат ултразвукови почиста

DEN 148800.00

Тековен


Anilox се тркалаат ултразвукови почиста
Поради карактеристиките на вода-базирани мастило, многу производители се користат ултразвукови чистење земе пред потопување пристап, да го ублажи точка сува мастило остатоци и потоа ултразвучно третман. Претходно натопени течност е посебна, PH е многу висока, тоа им помага да се ублажи мастило згура, ултразвучно третман на звучен бран ниво може да се намали и да се постигне чистење ефект, но не на штета на нето точка. И тоа може да се скрати времето на ултразвучно емисија од 90% до 80%. Чистење на ролери за да ја ротирате полека, течни базен на висока фреквенција ултразвук трансдуцерот вибрации, поради постојана ротација на вибрации и микро-воздушни меур течни постојано во близина на ролери тело, континуирано постојано се произведени пукна и вибрации, под дејство на ултразвукови бранови, продолжи да ја шокира и телото и скриени во мрежата во дупка длабока мастило остатоци, го прави континуирано потресена надвор од мрежа точки во рамките на мастило остатоци, па како да се постигне целта на чистење.
Anilox се тркалаат ултразвукови почиста
Тип
Фреквенција (Khz)
Моќност(W)
UCE-A1000 W
40
1000
UCE-A2000 W
40
2000 година
UCE-A3000 W
40
3000
Anilox се тркалаат ултразвукови почиста


Останатите карактеристики

Пареа Времетраење:
>30 минути
Тип:
Ултразвукови Почиста
сертификација:
CE
Вода Недостиг На Алармот:
Yes
Капацитет:
700-900ml
Напон (V):
220v
Број На Модел На:
uce-54454565656
Моќност (W):
2000W

Слични понуди