Промоција !!! Electroplating Rectifier Машина, 30A Platinum Сребро Злато Позлата Машински, електро-позлата единица

Промоција !!! Electroplating Rectifier Машина, 30A Platinum Сребро Злато Позлата Машински, електро-позлата

DEN 6527.52

Тековен


30 APlatinum Сребро Злато Позлата Машина Накит Plater Rectifier
Номинална напон : 220 V / 110 V
Max. актуелни : 30 A
Max. прилагодливи напон : 20 V
Можете да го користите за
1. Platinum позлата :
Анодна (+) : менгеме титаниум мрежа
Катоден (-) : менгеме накит
Прилагодливи опсег на напон : 3 4 volts
Температура : 30 40 C
Позлата време : 90 120 секунди (врз основа на позлата 3 5 парче прстени)
2. Злато позлата (14 K, 18 K, 24 K) :
Анодна (+) : менгеме титаниум мрежа
Катоден (-) : менгеме накит
Температура : 70 80 C
Позлата time : 20 50 секунди (врз основа на позлата 1 4 парче прстени)
3. Сребро позлата :
Анодна (+) : менгеме титаниум мрежа
Катоден (-) : менгеме накит
Напон : 5 volts
Температура : 40 C
Позлата време : 3 5 секунди
Можеби ќе треба на овие животни кога се користи оваа машина : beaker, титаниум мрежа, позлата жица, позлата вода, дестилирана вода, печка и термометар. Овие работи се забранува да биде одборот,па ве молиме да ги купат овие продукти во вашата сопствена земја по добивањето на машина.
Answer : ___________________________ Note :
Пакетот ќе бидат означени како личен подарок или Примерок со пониска вредност за да ви помогне да заштедите на царина.Но ако се уште се наплаќа царина со ниска вредност,ќе мора да плати данок од себе. Цената не вклучува никаква царина. Го цениме вашиот вид разбирање.
Ако имате било какви прашања,добредојдени да не контактирате.
Ние ќе се обезбеди брза реакција и повеќето одлична услуга.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Должина:
45inch
Објектот Тежина:
11000 g
Број На Модел На:
GH684
Објектот Ширина:
30inch
Објектот Висина:
25inch
Објектот Дијаметар:
30inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Гравирање Алатки
Производ Карактеристики:
warrantly 1 година
боја:
Беж
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
is_customized:
Yes

Слични понуди