36 Соларна LED сензор Ѕид Светлина Соларна Енергија Потоп Светлината ПИР Сензор за Движење Светлина Градина Безбедност Светилка за Отворен Улица Водоотпорен

36 Соларна LED сензор Ѕид Светлина Соларна Енергија Потоп Светлината ПИР Сензор за Движење Светлина Градина

DEN 4800.00

Тековен

Човечкото Тело индукција + режимот на штедење на енергија (на слабо светло) функција, кога луѓето одат низ светлината, уреди со покажувач област, светлината ќе биде посилна, и светлината ќе се сврти кон сонцето по луѓе одиме надвор од индукција област. Електричната енергија е зачувано во внатрешната батерија. Светлината може да се продолжува за 5 секунди по примен. IP65
Време на полнење : > 6 часа (1000 W / D осветлување стандард)
Како тоа функционира?
1. Притиснете 3 секунди исклучување или за да ги отворите,
2. Тоа ќе startup коло работат во текот на ноќта autommatically.Со владата дека тоа ќе го исклучи светлата автоматски кога на денот.
Водоотпорен ниво : .кога луѓето одат преку сетилните област, светлината ќе биде силна, и светлото ќе се исклучи по луѓе ја напушти индукција област.Сончевата светлина ќе се вклучи автоматски во текот на ноќта.
Производ параметри :
Соларен панел : 6 V 2.Светлина од светлината само ќе биде половина како индукција функција;
3.
450 LM 36 LED Соларна Енергија уличното осветлување 3 режим ПИР Сензор за Движење Светлина Градина Безбедност Светилка за Отворен Улица Водоотпорен Ѕид Светла
Примена : Двор, ходник, пјаца, veranda, итн.Полнење На соларен панел со ставање под директна сончева светлина во текот на денот.
Префрлување функција
1.Повеќе сончева светлина, полнење повеќе енергија.Оптички коло.5 W, Висока ефикасност Еден кристал, од 15 до 25 години живот
LED светилки : супер светло 2835smd *36pcs
осветленост : за 450 LM ( Еквивалентно на 60 W блескаво светилка )
Батерија : Литиум полимер батерија ( 3.Со режимот На чекање, кога луѓето ја напуштат sensoring простор за околу 5 секунди.Човечкото Тело индукција функција, кога луѓето прошетка низ sensoring област, светлината ќе биде многу посилен.


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
Бренд Име:
ZESOL
Карактеристики:
Соларни сензор Ѕид Светлина
Тело Материјал:
ABS
Употреба:
Индустриски
Соларни Ќелии Тип:
Ni-CD
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
2
сертификација:
CCC,CE,EMC,LVD
Стил:
Модерна
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Напон:
6V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
ZE-SW450
Wattage:
4
Соларни Светилки:
Алатки & Дом, Патио, Тревник & Градина,
соларни светилки отворено:
соларни светилки string
соларни светилки за walkway:
соларни светилки надворешен сензор за движење
соларни светилки затворен:
соларни светилки за надвор
соларни светилки градина:
соларни ѕид светлина
соларни ѕид светла отворено:
соларни ѕид топло бела светлина
соларни ѕид осветлување:
потоп светлината
LED ПИР Потоп светлината:
ѕидот светилка
led светилка:
12v потоп светлината

Слични понуди