Микро Смит Факелот за Злато/Сребрена/Метал за Заварување

Микро Смит Факелот за Злато/Сребрена/Метал за Заварување

DEN 1440.00

Тековен


пакување тежина за 0,6 kg
пакување големина 23*15*6cm
гаранција 1 година
Посочи заварување 6300 F
Идеален за микро-се приклучи на работни места во секоја област.
Посочи заварување на 6300 F
Вклопуваат со популарни oxy-гасови гориво
Се користат за заварување braze, челик, месинг, бакар, сребро и злато, дури и стакло и керамика
Lillte Факелот за Полнење за Кислород & Ацетилен со 5 Совети,
Максимална Меко Лемење : 1/8, 3/8, 5/8, 3/4, 7/8.
Можете да го користите "Малку Факел" со кислород и ниту една од најчесто достапни индустриски гасови гориво : ацетилен ,водород,пропан,propylence,ПРАТЕНИЦИ и други.(најмалите 2 совети треба да се користи само со oxy-ацетилен или oxy-водород,сепак).Accessirues за "Малата Факел"вклучуваат цилиндри,регулатори,совет полнила,екстра долг црева и специјална намена совети.
Превозот : По курир(DHL/UPS/ТНТ/EMS/Кина Пост/Федекс)
Од воздух .Од страна на морето
Плаќање : T/T .Western Union/ Money Gram
Afterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Должина:
1inch
Објектот Тежина:
1
Број На Модел На:
1
Објектот Ширина:
1inch
Објектот Висина:
1inch
Објектот Дијаметар:
1inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Производ Карактеристики:
1
боја:
Бела
Материјал:
Пластични
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Слични понуди