Graver max двојно заврши Пневматски гравирање машина, Гравирање машина се справи со две работа

Graver max двојно заврши Пневматски гравирање машина, Гравирање машина се справи со две работа

DEN 11328.00

Тековен

Прилагодување на воздушниот притисок и ротира брзо , задржете на handpiece како табела нож , чекор на нога контрола на макс ,се приспособат на ВОЗДУХОТ КОНТРОЛА на ПРИТИСОКОТ KNOB полека да се измери покаже 1. Пакет се Вклучени 1 x Graver помошник(Graver Гравирање Машина) 1 x Нога Контрола 2 x Кабел 2 x насадни инструменти.(Индикатор светлост е сјај ) 3. Завртете го HANDPIECE СЕЛЕКТОР KNOB за да се Префрлите Handpiece Број 1 Број 2 .KNOB ЗА ШТЕКЕР ПОДОЛУ за да ја прилагодите ВОЗДУШЕН ПРИТИСОК КОНТРОЛА KNOB. Методи на работа 1., потоа притиснете го AIRPRESSURE КОНТРОЛА KNOB.
Напон : 110 V/220 V . Одржување 1. Ако грешка, а не слепо срушен, на проверки на персоналот и одржувањето на системот. Големина врежан се справи. По поврзување на сите додатоци со машина, вклучете го напојувањето . Кога ќе користење Hnadpiece Бр 2 –rotate handpiece , исклучи го моќ , за возврат на ПОМОШНИ ВОЗДУХ ОТВОРЕНИ ЗАТВОРИ. Гравирање машина се користи за некој период на време, тоа треба да биде на задната страна на машината за намалување на вентил чаши исцедена.KNOB ЗА ШТЕКЕР ПОДОЛУ за да се избегне штетата мерач на притисок и намалување на вентил поради силна воздушен притисок. На воздушниот компресор trachea вметнување на воздухот на задната страна на гравирање машина, се препорачува инсталацијата на олеснување вентили и вода поделба филтер, воздушниот компресор и гравирање машина за гасовод за зголемување на перформансите на машината. Нога отворање панел интерфејс конектор.Исклучи се префрлите на ВОЗДУХОТ, КОНТРОЛА на ПРИТИСОКОТ KNOB & ПОМОШНИ ВОЗДУХ ОТВОРИ / ЗАТВОРИ. Изгубат нога контрола , graver насадни инструменти престане да работи , intall graver алатки во handpiece. Да механички масло додавање соодветен износ од 10 големина врежан се справи! 3.


Останатите карактеристики

боја:
110V, 220V
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Бренд Име:
PHYHOO
Објектот Тежина:
9
Накит Алатки & Опрема Тип:
Гравирање Алатки

Слични понуди