Груба Суровини Црниот Турмалин Schorl Кристал Природни Минерални Примероци Исцелување x 1

Груба Суровини Црниот Турмалин Schorl Кристал Природни Минерални Примероци Исцелување x 1

DEN 767.52

Тековен

Груба Црниот Турмалин x 1 2-5 c m Должина Висок квалитет груба Црниот Турмалин. Тежини се движат од 30-40 грама и се едни од 2 до 5 cm во должина. Сликите се на вистинската акции. Црниот Турмалин е рече да се донесе инспирација и доверба. Го штити, го намалува стравот и deflects негативна енергија. Моќен исцелител и високо електро-магнетни.


Останатите карактеристики

Регионален Функција:
Африка
Стил:
Фенг Шуи
Тема:
Санта мраз
Бренд Име:
BASILOSAURUS
Материјал:
Камен

Слични понуди