кина снабдувач,110V Аргон Миг Заварување Машина, Накит Заварување Машина, накит опрема алатки

кина снабдувач,110V Аргон Миг Заварување Машина, Накит Заварување Машина, накит опрема алатки

DEN 10641.12

Тековен

Маска изложени на кожата (кошула е во ред), се носат ракавици и употреба на лачно заварување шлем. Дијаметарот на иглата треба да биде 0.
Искра светлина во текот на заварување е штетен за очите, ве молиме бидете сигурни дека добро мерки на заштита. Осигура имате лачно заварување око за заштита на место.
Ние ќе се обезбеди брза реакција и повеќето одлична услуга. Ова е оптимално растојание за заварување. Приклучете го уредот во ѕиден штекер и да се сврти на
2. На лемење точка е мазна и не бара скалирање или скала отстранување. Прилагодете Аргон гас додека вие само може да се чувствуваат протокот.
Пакет оглас :
Заварчик,
Подножјето на Возилото 1 PC,
Кабел 1 PC,
Форцепс Менгеме 1 PC,
Волфрам Игла 1 PC
Спецификации :
Напојување : 220 V/110 V, 50/60 HZ
Моќност : 400 W
Ampere за заварување : 0.5 за да започнете. Долго време се повлекува на возилото, машината ќе биде краток спој, па дури и да се изгори од внатре e lectricity
Оваа машина е прецизност опрема, ве молиме да се сеќаваме на тоа.
Работата чекори :
1. На лак емитира кратка бранова УВ зрачење, што ќе предизвика окото ретинални изгореници на кожата и гори. Прилагодување на текст тековната со прилагодување на актуелните регулирање бирање за да 1-1.5~50 A,Континуирано adiustable (Флуктуација)
Тежина : околу 8kg
Големина : 300*170*225mm
Првично на заварчик е 220 V.
Ако бараат 110 V напон, pls се направи една забелешка и кажете снабдувач. Не можете да ги краток спој на машина со тоа и на волфрам игла и земјата се стега во контакт преку работата парче во исто време. Го цениме вашиот вид разбирање.
Пулсот Аргон Место Заварувач 400 W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum Паладиум Заварчик
Искра Заварчик може да се користи за заварување :
- Благородни метални легури; злато, сребро, платина и паладиум
- Титан и не ' рѓосувачки челик.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Должина:
30inch
Објектот Тежина:
7000 g
Број На Модел На:
7G-220
Објектот Ширина:
30inch
Објектот Висина:
22inch
Објектот Дијаметар:
17inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Производ Карактеристики:
гаранција 1 година
боја:
Сина
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
is_customized:
Yes

Слични понуди