ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински Да се зголеми Двојно PCI-E 8-Pin (6P+2P) Splitter Кабел за Напојување Кабелот 25cm T15 Капка брод

ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински Да се зголеми Двојно PCI-E 8-Pin (6P+2P) Splitter Кабел за Напојување Кабелот 25cm T15

DEN 75.00
-17 %
DEN 90.72

Тековен

Карактеристики : Една порта е ПРОЦЕСОРОТ 8 Pin за приклучување во модуларен напојување и друга порта е двојно PCI-E 8 Pin (6 P+2 P) за connnecting на видео картички. PCI Express моќ splitter кабел (8-pin за да го двојна 8-pin) и ви овозможува да го поврзете една (стандард) 8-пински PCI Express струја предвидено од страна на компјутер напојување на две n Vidia SLI или ATI Crossfire X видео картички кои бараат 6-pin за струја. Цена-решение за заштеда на оваа PCIe 8-pin за да го двојна 8-пински моќ кабел елиминира сметка за надградување на компјутерските напојување за доброто на компатибилност со двојна видео картичка системи. Спецификации : Предмет Тип : ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински Да се зголеми Двојно PCI-E 8-Пински Splitter Кабел Материјал : Пластични + Метал Боја : Црна+Жолта (Изборен) Кабел должина : 25cm/9.84" (Прибл.) 18 AWG Wire Конектор A : ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински женски Конектор Б : Двоен PCI-E 8-Pin (6 P+2 P) машки Количина : 1 PC (други додатоци демо на сликата не е вклучена) Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! 4.Нема мало пакет Пакетот вклучува : 1 X ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински Да се зголеми Двојно PCI-E 8-Пински Splitter Кабел


Останатите карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Тип:
Продолжување На Кабелот
Примена:
компјутер
Женски Крајот Тип:
Голиот
Машки Крајот Тип:
PCI

Слични понуди