дневна соба и креативна атмосфера круг хотелот проектот пентхаус кат сала светилка ресторан светла кристал лустерот iDr-0011

дневна соба и креативна атмосфера круг хотелот проектот пентхаус кат сала светилка ресторан светла кристал

DEN 64080.00
-50 %
DEN 128160.00

Тековен

Кина 's врвот кристал Она што ние ги користиме за производство на лустерот е на врвот Кинески кристал,која содржи 25% жолта води.
Компанијата се фокусира на квалитетот и безбедноста на своите производи. Sunwe Осветлување е производство на високо квалитетни лустери за над 15 години. Инструкциите за инсталација ќе ви покаже точната локација.Извор на светлина : Gu10 3w LED сијалица
8.
За Логистика :
Бесплатен превозот преку Кина Пост,сад преку e Packet. Некои помали рамки се состои од 3 или 4 одделни парчиња кои бараат некои собранието време. Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати&размена на настава.Стил : модерна
10.
Компанијата 's годишен обрт е повеќе од 9 милиони американски ДОЛАРИ.
Главниот производ каталог вклучува Големи Лустери, Кристалните Лустери, Марија Тереза Лустери, Традиционалните Лустери, Алабастер Лустери,Ковано Железо Лустери,Цинк Легура Чан deliers,Црквата лустери,Современи Кристалните Лустери, Neoclassical Лустери, Хотел a nd Вила Инженерните Светилки.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа
Модел : C-015 Големина(cm) : Големина( инчи ) : Моќност : Сијалица База : LED Материјали : Кристално Стакло : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 - 12 дена Превозот : брод на светот
Бидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации.Модел No : ZQA0625
2.Бренд име : ZQA
3. Секој лустерот доаѓа со 10-годишна гаранција, сте заштита против боја бледнее и фабрички дефекти. Собранието пати варираат од модел до модел. Кристално влакно е подготвено за вас и само треба да се обеси на тела. Тоа има ISO9001, CE, УЛ,EMC,ГШ, LVD,FCC, и CCC сертификација.дневна соба и креативна атмосфера круг хотелот проектот пентхаус кат сала светилка ресторан светла кристал лустерот i Dr-0011
модерната куќа сјај голем модерен лустери
1.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
Бренд Име:
OLOEY
Сенка Тип:
Кристално
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
11 топки
Тело Материјал:
Кристално
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
15-годишно
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CCC,CE,CQC,EMC,FCC,ГШ,LVD,PSE,RoHS,ССА,УЛ,VDE
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Стил:
Модерна
База Тип:
GU10
Е dimmable:
No
Напон:
110V,220V,110-240V,90-260V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
No
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Број На Модел На:
iDr-0011
Тип На Објект:
Лустери
Број на Светла:
7>>7
Големина:
Dia1000xH400mm
Wattage:
200W
големина(во):
Dia39.37xH15.74(во)

Слични понуди