Wideband сензор 5wire Пред Кислород Сензор Ламбда погоден за PEUGEOT OE#:V756095780 V7 560 95780 Авто Делови denso кислород сензор

Wideband сензор 5wire Пред Кислород Сензор Ламбда погоден за PEUGEOT OE:V756095780 V7 560 95780 Авто Делови

DEN 3332.00
-12 %
DEN 3786.72

Тековен

Опис Wideband сензор 5wire Пред Кислород Сензор Ламбда погоден за PEUGEOT OE# : V756095780 V7 560 95780 Авто Делови denso кислород сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија вкупна Должина : 710 mm / 27.95" Број на Столбови : 5 Производство Број : 0258010112 , 0258 017 112 Осветленост Број : 11787549860 , 11 78 7 549 860 , 754986002, V753526980 , V7 535 26980, V754986080 , V7 549 86080 , V756095780 , V7 560 95780 , V759486080 , V7 594 86080 , 1618 T9 , 1618 T9 , 7549860 Fitment : Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас


Останатите карактеристики

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Мерен Опсег:
0-2
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Место на Потекло:
Кина(Шенжен)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
ламбда сензор
о2 сензор:
кислород сензор

Слични понуди