Супериорен Хоби JX PDI-HV5915MG 15KG Висока Прецизност Метал Опрема со Висок Напон Дигитални Coreless Стандард Серво

Супериорен Хоби JX PDI-HV5915MG 15KG Висока Прецизност Метал Опрема со Висок Напон Дигитални Coreless Стандард

DEN 1322.00
-5 %
DEN 1391.52

Тековен


ФУНКЦИЈА :
Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво
Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing
Двојна топката лежишта
CNC алуминиум средината на трупот
Водоотпорен
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Мртвите бенд : 1µs
Работни frequence : 1520µs / 330hz
Мотор : coreless мотор
Оперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик/60°
Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик/60°
Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл/во)
Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл/во)
Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm /1.59 X0.80 X1.43 во
Тежина : 59.3 g (2.09 мл)
Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)
Имајќи : 2 BB


Останатите карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
СУПЕРИОРЕН ХОБИ
РК Делови и Accs:
Servos
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos

Слични понуди