YFT Карбид Топката Крајот Мелници Радиус 4mm Рутер Малку 2-сечилото HRC 60 Мелење Машина Лице Машина Директно CNC Алатки

YFT Карбид Топката Крајот Мелници Радиус 4mm Рутер Малку 2-сечилото HRC 60 Мелење Машина Лице Машина Директно

DEN 1108.00
-30 %
DEN 1583.52

Тековен

Карактеристики : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина . Висока цврстина и отпорност на абење . Добро processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : јаглероден челик, алатка челик, од легиран челик, алатка челик, угасне и зацврстен челик, од леано железо, челик, топлина третира, челик, бакар, алуминиум . Состојба : Нова .


Останатите карактеристики

Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Бренд Име:
RUITOOL
Дијаметар:
8мм
Тип:
Крајот Мелница
Вкупна Должина:
60mm
Број На Модел На:
YFT-R4
Обложување:
UNICO
is_customized:
Yes
Flute Радиус:
4mm
Месо тело дијаметар:
8мм
Flute должина:
16mm
Флејта:
2-Сечилото
Хеликс:
35°
HRC:
60
Применливи материјали:
јаглероден челик алатка steelalloy челик не ' рѓосувачки челик
Пакет:
пластична кутија
кодот на производот:
30-YFT-XD-R4

Слични понуди