Volt Екранот AC Инвертор Соларни Инверторот 5000Watt / 5000W 12/24/48VDC 110/220VAC 10000W Врв Чиста синусен облик Моќ Инвертер

Volt Екранот AC Инвертор Соларни Инверторот 5000Watt / 5000W 12/24/48VDC 110/220VAC 10000W Врв Чиста синусен

DEN 24308.00
-11 %
DEN 27312.00

Тековен


Ниско ниво на бучава, но висока ефикасност додека работат .
интелигентна контрола на ладење вентилатор : Користење на ПРОЦЕСОРОТ за контрола на работниот статус на ладење фанови се протега на услугата живот на ладење фанови, ги зачувува енергија и ја подобрува работната ефикасност.
Спецификација :
Модел
Чиста инверторот 5000 W
На текст
DC Напон
12 V /24 V
Напон Спектар
11-15 V DC или 22-30 VDC
Не Оптоварување Тековната Влечење
Ефикасност
> 90%
DC Конектор
Кабли Со Клипови
Излез
AC Напон
100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC
Континуирано Напојување
5000 W
Пренапони Моќ
10000 W
Бранови
Чиста Синусен Облик
Фреквенција
50 Hz или 60 Hz
THD
Заштита
Нисконапонски Аларм
DC10. Апликации :
Канцеларија опрема серија : Компјутери, Принтери, Препишувач, Скенери, дигитална камера, итн.Висока-брзина вентилаторот за ладење
7.Низок напон кроена,Низок напон аларм
1.10000 W Врв моќ
4.
Две LED индикатори на предниот панел покажува работната и неуспехот на државата.
Апарати за домаќинство серија : правосмукалки, Фанови, Осветлување, Електрични сечење нож, Телевизија, машини за Шиење, Електрични фанови, AC, итн. Основни Технички Датум (Ние можеме да произведуваат според вашите детали спецификации)
Главната Основни Податоци За Чиста Синусна на AC DC Инвертер
Модел No : ПАРТИ 300 W~TY10000 W
Излез Waveform : Чиста синусен облик
Влезен Напон : DC11~15 V/DC22~30 V/44 V~64 V
Надвор Напон : AC110-~120 V/AV220~240 V
Фрекфенција : 60 Hz/50 Hz
Полно оптоварување Ефикасност : 90%-95%
Излез Хармонично Содржина :
Фаза : Слободен
Гаранција : Една година
Пазар За Извоз : Глобална
2.5 DC
Во Текот Вчитај
Исклучи Излез
Во Текот Напон Затвори
15.


Останатите карактеристики

Влезен Напон:
12V, 24V, 48V
Излезниот Напон:
110-120V, 220-240V
Тип Socket:
Универзална
Тежина:
KG
Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
5000w Чиста инвертер
Големина:
CM
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
-
Излезна Моќност:
1 - 200KW
5000w чиста синусен облик инверторот 12V .:
Врв 10000W инверторот 12V и 220V .
чиста синусен облик инверторот .:
инверторот 24V и 230V .
Автомобил Моќ Инвертер:
инверторот 48v 220V 5000W
Влезен Напон:
12V/24V/48VDC
Излезниот Напон:
220V/230VAC

Слични понуди