TD03L4 49131-05403 49131-05402 Турбо Турбополнач За Ford Комерцијални Возила Транзит 2006 - PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L

TD03L4 49131-05403 49131-05402 Турбо Турбополнач За Ford Комерцијални Возила Транзит 2006 - PHFA PHFC JXFC

DEN 11232.00
-10 %
DEN 12479.52

Тековен

, Африка околу 15~30 работни дена.
За нас
Ние имаме долгорочна производството и продажбата на искуство,Ние може да обезбеди професионална техничка поддршка,и може да ви помогне во решавање на секоја ситуација.EMS изразат испорака е обично се 5~8 работни дена зависи од земјата доставени до.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток,Источна Евра.
Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците што ќе настанат.
Ако стоката е во дефект, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.предмети брод од страна на EMS, DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, Кина пост воздух парцела.Опис на производот TD03 L4 49131-05403 49131-05402 Турбо Турбополнач За Ford Комерцијални Возила Транзит 2006 - PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.
Објекти На Превозот
Ние брод на адреса потврди предвидено од страна Зачувам. Ние само го продаде добар квалитет на производи, и никогаш нема да се продаде лош квалитет, евтини, не по-продажба заштита производи, бидејќи таквите производи набавка ќе се трошат време и пари. но тоа не се одрази на вкупната цена ќе ја плати или пазарната вредност на производите и тоа може да не важат за земји со различни тарифни правила. Ако кој било проблем е пониска цена во вашата земја Обичаи ,ние не преземаме никаква responsiblility.
Нашите ECEP-ЅВЕЗДА Е посветена на Енергија Конзервација и Заштита на Животната средина , да се фокусираат на развој и производство на енергија, заштеда на енергија и заштита на животната средина производ.3 L Бензин
Апликации :
2006 - За Ford Комерцијални Возила PHFA/PHFC JXFC/JXFA Пума 3.3 L
Ладење : Масло за ладење или Масло за подмачкување само
======================================================================
Предмети Плаќање
Можеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T) итн.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Име На Модел:
TD03L4 49131-05403 За Ford Transit PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L
Автомобил Производител:
Citroen
Објектот Должина:
20inch
Објектот Ширина:
20inch
Бренд Име:
ECEPTECH
Frequence Опсег:
.
Објектот Тежина:
8kg
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Модел Година:
2006-
Објектот Висина:
20inch
Модел:
TD03L4-09GK-3.3 TD03L4 TD03L4 09GK 3.3 Турбополнач Turbo
Дел Бр.:
49131-05403 49131-05402 49131 05403 49131 05402
Дел NO..:
4913105403 4913105402 6C1Q6K682DF
ОЕМ Бр.:
6C1Q-6K682-ДЕ 6C1Q-6K682-DF 6C1Q 6K682 ДЕ 6C1Q 6K682 DF 6C1Q6K682DE
Апликацијата возило:
За Ford Комерцијални Возила Транзит 2006 - 3.3 L
Примена на моторот:
PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L Бензин
Гаранција време:
12 месеци

Слични понуди