WPC-007 Универзална Водоотпорен Перница за iPhone 6 6S / Samsung S6 / Забелешка 4 водоотпорен случај за под 6.0 инчен мобилен Телефон

WPC-007 Универзална Водоотпорен Перница за iPhone 6 6S / Samsung S6 / Забелешка 4 водоотпорен случај за под

DEN 198.00
-10 %
DEN 220.32

Тековен


За Овој Производ
1. Случајот е направен на животната средина не се токсични и издржливи високо квалитетен материјал.
2. Лесен и издржливи, креира безбедна печат околу вашиот уред и е комплетно водоотпорен и dustproof, додека одржување на целосен екран на допир за функционалност.
3. На водоотпорен перница ви овозможува да удобно работат на функцијата на телефони под вода, можете да им верувате за да се задржи вашиот мобилен телефон за да се исуши.
4. Екран-допир сензибилитет : кристално јасен и транспарентен windows за двете страни се направени од супер тенок 0.33 mm материјал, тоа е осетлива на допир, одговор, тип и се земе слики и видеа.
5. Двојна вртливата заклучување и resealable затворање клип дизајн ви даде пријателски искуство кога нуркање,пливање и други активности на отворено. Тоа обезбедува заштита за ИДЕНТИФИКАЦИЈА, кредитни картички, пари, MP3 плеер, телефони, и клучевите од оштетувања од вода.
6. 100 метри IPX8 Заверена водоотпорен; Нуди водоотпорен / snowproof / dustproof заштита на вашиот уред додека одржување на целосен екран на допир за функционалност.
7. Компатибилен со уреди до 6.0 инчен; Доаѓа со вратот рака погодно за носење
8. Погоден за кампување, пловењето, риболов, пливање или било која друга вода спорт.
9. Компатибилен со i Phone 6 и 6 Плус / 6 S & 6 S Плус, Samsung Галакси S6 / S5 / Забелешка 5 и други мобилни телефони до 6.0 инчен екран.
Општи Материјал ПВЦ, ABS Стилови со Lanyard Карактеристики Водоотпорен, Dustproof Големина 10.5*22cm Корисникот За Некој Слика e For China Сервисен Центар
Работниот Процес Тим Активности


Останатите карактеристики

Мало Пакет:
Yes
Компатибилен iPhone Модел:
iPhone 6 Плус,iPhone 6s,iPhone 5s,iPhone 6s плус,iPhone 7 Плус,iPhone 6,iPhone 7
Функција:
Водоотпорен,Нечистотија-отпорен на
дизајн:
Обична,Транспарентна
Тип:
Торбичка
Карактеристики:
Водоотпорен, dustproof
Големина:
10.5*22cm
Бренд Име:
haweel
Компатибилен Бренд:
Apple iphone
Број На Модел На:
За Samsung S6

Слични понуди