Турбо Кертриџ CHRA TD03L4 49131-05403 49131-05402 Турбополнач За Ford Комерцијални Транзит PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L

Турбо Кертриџ CHRA TD03L4 49131-05403 49131-05402 Турбополнач За Ford Комерцијални Транзит PHFA PHFC JXFC JXFA

DEN 5832.00
-10 %
DEN 6479.52

Тековен


Клиентите Задоволителна
1.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Име На Модел:
TD03L4 49131-05403 За Ford Transit PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L
Автомобил Производител:
Citroen
Објектот Должина:
8inch
Бренд Име:
ECEPTECH
Frequence Опсег:
.
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Висина:
6inch
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Модел Година:
2006-
Објектот Ширина:
8inch
Модел:
TD03L4-09GK-3.3 TD03L4 09GK 3.3 Турбополнач Турбо Core Кертриџ CHRA
Дел Бр.:
49131-05403 49131-05402 49131 05403 49131 05402
Дел NO..:
4913105403 4913105402 6C1Q6K682DF
ОЕМ Бр.:
6C1Q-6K682-ДЕ 6C1Q-6K682-DF 6C1Q 6K682 ДЕ 6C1Q 6K682 DF 6C1Q6K682DE
Апликацијата возило:
За Ford Комерцијални Возила Транзит 2006 - 3.3 L
Примена на моторот:
PHFA PHFC JXFC JXFA Пума V348 3.3 L Бензин
Гаранција време:
12 месеци

Слични понуди