Номинална Струја 40A 3Poles+1 НК+1NO 24VAC Серпентина Напон AC Контактор Motor Starter Реле DIN Rail Монтажа

Номинална Струја 40A 3Poles+1 НК+1NO 24VAC Серпентина Напон AC Контактор Motor Starter Реле DIN Rail Монтажа

DEN 2064.00

Тековен

Спецификации : Име на Производ : AC Контактор Модел : CJX2-4011 Материјал : Пластични, Метални, Електрични Делови Оценет Изолација Напон(Ui) : 660 V Конвенционалните Термичка Струја(О) 60 A AC-3, Отценети Оперативни Струја : 40 A(380 V) Номинална Серпентина Напон : 24 VAC,50 Hz/60 Hz AC-3, Отценети Напон(Ue)(V) : 220 V 380 V 660 V Controled Моќ(Јп)(KW) : 11 18.5 30 Број на Контакт : 3 Poles + 1 NC + 1 NO Главната Боја : Црна, Бела Пакет Содржина : 1 КОМПЈУТЕР ,AC Контактор Описи :
1. Тоа е, главно, се користи за правење или кршење на електрични кола во долг
растојание, чести почеток,спречување и контролирање на AC мотори.
2. Тоа се користи во комбинација со топлинска реле да состави
магнетно motor starter. Answer : ___________________________ Note :
Серпентина Номинална AC Напон е 24 V ,
ве молиме обрнете внимание на напон,
пред да нарачате за да бидете сигурни дека објектот може да работи успешно во вашата област. Забелешка : Ако ви треба други серпентина напон, ве Молиме кликнете на "Купи Сега" во купат линк. Серпентина Напон 24 VAC 36 VAC 48 VAC 110 VAC 220 VAC 380 VAC
Ве молиме кликнете на "Купи Сега"
во купат линк.


Останатите карактеристики

is_customized:
Yes
Број на Пол:
3
Електрична Енергија Тип:
AC
Фаза:
3
Број На Модел На:
CJX2-4011
Главната Коло Оценка Тековната:
40A
Главната Коло Оценка Напон:
24VAC 50Hz/60Hz
AC-3, Отценети Оперативни Актуелни:
Номинална Серпентина Напон:
Број на Контакт:
3 Столбови+1 НК+1NO

Слични понуди

STTH8L06FP 10pcs/многу
  • Обновено

STTH8L06FP 10pcs/многу

326.40 DEN 310.00

затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас,pls остави добар фидбек до нас ако се з

INN9182D 1NN9182D INN91820 SOP8 1PCS
  • Обновено

INN9182D 1NN9182D INN91820 SOP8 1PCS

DEN 82.56

Оваа понискицена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може

MFRC500 01T RC500 СОП 1PCS
  • Обновено

MFRC500 01T RC500 СОП 1PCS

DEN 84.00

*ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање како

TSUMU58NWHJ-LF-1 TSUMU58NWHJ QFP 1PCS
  • Обновено

TSUMU58NWHJ-LF-1 TSUMU58NWHJ QFP 1PCS

DEN 181.92

*Aliexpress Безбедност на плаќање нема да се ослободи од плаќање на нашата сметка до откако ќе ги примите цел,

TEA3718S TEA3718 SOP20 10pcs/многу
  • Обновено

TEA3718S TEA3718 SOP20 10pcs/многу

326.40 DEN 310.00

ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас, ние мож

TDA8920BJ 1PCS
  • Обновено

TDA8920BJ 1PCS

DEN 129.12

ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас, ние мож

AD620ARZ AD620AR SOP8 1PCS
  • Обновено

AD620ARZ AD620AR SOP8 1PCS

60.00 DEN 57.00

* Ја испорача стоката до нашите клиенти од целиот свет со брзина и прецизност*Со цел да се обезбеди да до

KID65783AP DIP18 10pcs/многу
  • Обновено

KID65783AP DIP18 10pcs/многу

DEN 326.40

затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас,pls остави добар фидбек до нас ако се з

MC14499 MC14499P натопи 1PCS
  • Обновено

MC14499 MC14499P натопи 1PCS

56.16 DEN 53.00

Оваа понискицена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може

TDA8174AW 1PCS
  • Обновено

TDA8174AW 1PCS

61.92 DEN 59.00

Ние сме повеќе од среќни даодговори на сите прашања кои ги имате.* Ја испорача стоката до нашите клиенти