Дома Хидропоника систем 6pcs на нето куп мали димензии пластични резервоарот за вода со воздушна пумпа

Дома Хидропоника систем 6pcs на нето куп мали димензии пластични резервоарот за вода со воздушна пумпа

DEN 2958.00
-9 %
DEN 3250.08

Тековен

Една континуирана' feed циклус работи нон-стоп.
2) Некои од објектите исто така нудиме OEM услуга.
Трговија на големо
1) Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали.
4) Бесплатен превозот преку Кина пост Воздух mail или ако сакате побрзо начин можете да изберете и други алтернативи. Ако имате било какви други прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Ви благодариме за вашето внимание и да ја посетите!. Ние се залагаме за 100% на тоа.
Хидропоника систем-Хранливи состојки Филмска Техника (NFT)
NFT не обезбедува медиум поддршка за корени. Тоа е потоа повторно да се фрли назад во каналот за да го повторите наводнување процес.
можете лесно да расте на вашата омилени цвеќиња во вашиот дом, без било матен хаос и потребата за наводнување на растенијата редовно.
2) Ако не сте задоволни со предмети, ве молиме љубезно ве молиме да оставите позитивен повратните информации.
3) Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сè што работат непречено. Хранлив е воведен на високо крајот на каналот и е дозволено да тече во текот на корени, по што канализација во хранлив резервоарот. Во случај да имаат такви барања, не двоумете се да ги споделите со нас.
2) Ние обично забелешка на вашиот парцела како Подарок во некоја пониска вредност. На 'наизменична' feed циклус се регулирани со тајмер и се повторува многу пати на час. Вообичаено, коренот седат во долго наведнат за наводнување канал (Графикон 1. Пулсова NFT обично се постигнува подобра аерација на корени затоа што корени се изложени на воздух помеѓу секој храна.


Останатите карактеристики

Тип:
Расадник Садови
По завршувањето:
Не Обложена
Бренд Име:
ZY
Пластични Тип:
ПВЦ
Број На Модел На:
02
Материјал:
Пластични
Опис:
хидропоника систем
нето првенство:
6Pcs
Производ големина:
28*20*14cm
is_customized:
Yes

Слични понуди