16-инчен Laburnum едноставна Европски антички лустерот осветлување Тифани обоено стакло носталгични fondue ресторан шах соба светилки

16-инчен Laburnum едноставна Европски антички лустерот осветлување Тифани обоено стакло носталгични fondue

DEN 9024.00

Тековен


Laburnum лустери, мазни линии, Европски стил романтични бои; додадете елегантен романтични бои за вашиот дом живот!
(10 - 15 квадратни метри за спалната соба, трпезарија употреба)

ID : 12008573
Светилка Димензии : 40 CM (ширина), 20 CM (висок) - целата светилка висина 95 CM; висина прилагодливи виси синџир должина; инструкции за инсталација, види Сл.
Извор : E27 - гонг устата сијалица - 2 (недостојни извор)
Нето тежина на ламбата : 2.5 KG / бруто тежина (вклучувајќи пакување тежина) : 3.5 KG
Материјал : Нијанса од бојата фузија уметност стакло мозаик заварени заедно, сите рачно изработени браун метал лустерот додатоци.
Резултат : мазна сенка шема дарежлив, топло пастелни бои; додадете малку боја на вашиот елегантен и романтични дома.
Применливи сместување : Кафе, дневна соба, студија, трпезарија, итн.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Pendant Светла
Гаранција:
1 години
Заврши:
Бранеа Никел
Осветлување Област:
10-15square метри
Е Светилки Вклучени:
No
Стил:
Арт Деко
сертификација:
CCC
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Господар Спална Соба
Материјал:
Стакло Камен
Број На Модел На:
s01
Инсталација Тип:
синџир pendant
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
Colorlouis
Напон:
90-260V
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Број на извори на светлина:
2
Техника:
Рачно заварување
Тело Материјал:
Железо
Примена:
Трпезарија

Слични понуди