Концизен заштеда на енергија flouncing пластични LED pendant светла за ресторан veranda студија кафе таванот Кујна, трпезарија

Концизен заштеда на енергија flouncing пластични LED pendant светла за ресторан veranda студија кафе таванот

DEN 1555.00
-48 %
DEN 2990.40

Тековен

Информации За Производот
Технички Детали
Објектот Тежина за 0,6 KG
Производ Димензии Како слики
Реден број на модел YY-P1259
Боја Бела,Зелена,Црвена,Сина,Виолетова
Модерниот стил
Материјал метал& pc
Извор на енергија E27 MAX 1*40 W
Напон 110-240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел
Внимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет до (1) на 10-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата. 2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат. 3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави. 4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица. 5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи материјали далеку од запали сијалица.


Останатите карактеристики

Боја На Каросеријата:
Бела, Зелена, Црвена, Сина, Виолетова
Тип На Објект:
Pendant Светла
Бренд Име:
Newrays
Техника:
Топла Виткање
Тело Материјал:
Железо,ПВЦ
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Гаранција:
5 години
Број на извори на светлина:
1
Примена:
Трпезарија
сертификација:
CE,EMC,LVD,RoHS,VDE
Заврши:
Железо
Осветлување Област:
10-15square метри
Е dimmable:
No
Стил:
Современа
База Тип:
E27
Материјал:
ПВЦ/Пластика
Место:
Салон,Студија,Господар Спална соба,други спални соби,Хотел, Сала,Хотел Соба
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Абажур Боја:
Бела,Зелена,Црвена,Сина,Виолетова
Број На Модел На:
YY-P1259
Напон:
220V-240V
боја:
Цветен
Место:
Салон,Студија,Господар Спална соба,други спални соби,Хотел, Сала,Хотел Соба

Слични понуди