2588 независни аларм детектор на чад home безбедност аларм систем чад аларм пушењето откривање сам чад сензор

2588 независни аларм детектор на чад home безбедност аларм систем чад аларм пушењето откривање сам чад сензор

DEN 478.08

Тековен


"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Превозот без следење на број , само прифати да се вратат ако стоката не се доставени во 60 дена . Ако вие не може да чека 60 дена , ве молиме да не го купувате !!! Да Бразил , купувачот треба да се чека за 90 дена.
Ако за заштита на времето е завршена ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,било спор пред контакт средства како купувачот Ѓубре !!
Не пакување кутијата да брод , производот се стави во плик да брод .
пожар сензор детектор на чад аларм сензор .Работат самостојно
Независна чад алармот
Перформанси : звук на алармот : 85 db.
Напојување : 9 V батерија ( не се вклучени )
Големина : 105x 38mm
Аларм : независни аларм сирената
Откривање област : 20 квадратни метри околу
Амбиентална температура : 10 степени под нула до 45 степени.
Амбиентниот влажност : помалку од 95%RH.
Quiescent струја : помалку од 15 м-р.
Функција : секој 1.67 секунди автоматско препознавање, како што се чад аларм.
Кога има чад во заштитено подрачје, алармот, на индикатор светлото трепка брзо и го направи "весел" звук.


Останатите карактеристики

Тип:
Детектор На Чад
Број На Модел На:
2588
Бренд Име:
Кан.Дали
боја:
како Слика
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Слични понуди