Прирачник Polarimeter со Круг Специфична Оптичка Ротација Мерење Polarimeter Круг Светлина Метар Polarimeter

Прирачник Polarimeter со Круг Специфична Оптичка Ротација Мерење Polarimeter Круг Светлина Метар Polarimeter

DEN 20429.00
-5 %
DEN 21504.00

Тековен


Прирачник Polarimeter со Круг Специфична Оптичка Ротација Мерење Polarimeter Круг Светлина Метар Polarimeter
Карактеристики : употреба на визуелни цел, прирачник за мерење метод, лесно за да Ја користите главната технички параметри : Мерење на владата : Оптичка ротација извор на Светлина : натриум светлина + боја филтер, бранова должина 589.44 nm опсег на Мерење : ± 180 ° Степен фах вредност : 1 ° Dial курсорот читање вредност : 0.05 ° лупа зголемување : 4x Тест цевка : 200mm, 100mm Напојување : 220 V ± 22 V, 50 Hz ± 1 Hz Инструмент големина : 540 * 220 * 380mm Инструмент тежина : 5kg Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе ги организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директно ќе испорака до вашата адреса ( од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако е така, кога пратката стигнала, купувачот само треба да се обрне сопствени даночни или должност такса. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
Број На Модел На:
WXG-4
DIY Материјали:
Електрични
моќност:
/
Употреба:
Прирачник Polarimeter
Тест Цевка:
200mm, 100mm
Мерен Опсег:
+/-180
моќност:
220 V +/- 22V, 50Hz +/- 1Hz
Извор На Светлина:
натриум светлина + боја филтер, бранова должина 589.44 nm

Слични понуди