BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.21 КТ Заверена H/SI Круг Вистински Природен Дијаманти Свадба Жените Гроздобер парична Казна Накит Прстен

BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.21 КТ Заверена H/SI Круг Вистински Природен Дијаманти Свадба Жените Гроздобер

DEN 18101.00
-25 %
DEN 24134.40

Тековен

Метал:Солидна 14 K Жолто Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:2.2 g Прстен Големина:6.5 Поставување на Павер-Поставување на Главниот Камен:100% Вистински Природен Дијамант Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Cut & Trapezoid намали Вкупно Карат Тежина:0.21 кт SKU:BR0078-14k DA
Услуга


Останатите карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Жолто Злато
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Главниот Камен:
дијамант
Пол:
Жените
Број На Модел На:
BR0078-14kDA
Повод:
Свадба
Дијамант Карат Тежина:
0.21 кт
Дијамант Намали:
Многу добро
Стил:
Гроздобер
Метал Печат:
14k
Обликотшема:
Плоштад
CertificateType:
GDTC
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Страна Камен:
Никој
is_customized:
Yes
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Јасност:
SI1
Треба 10k злато?14k злато?18k злато?925?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Треба бело злато?Жолто злато?Роуз злато?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Прстен големина :
Прстен големина >10:
Прстен големина>=8+$10Ring големина>=12+$20.

Слични понуди