7x7x16mm 6 Pin Не Заклучување Pushbutton Такт Префрлете се НАТОПИ Преку Дупка 100 Компјутери

7x7x16mm 6 Pin Не Заклучување Pushbutton Такт Префрлете се НАТОПИ Преку Дупка 100 Компјутери

DEN 720.00

Тековен


Опис на производот Функција : еден контакт тип, 6 игли, плоштад сина притисни копче, НАТОПИ преку дупка монтажа, 7 x 7mm големина. Се користи во областа на електронските производи, апарати за домаќинство и повеќе. Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг животен век. Име на производ : Такт се Префрлат;Контакт Тип : Еден(DPDT);Pin Број : 6 Димензија : 7 x 7 x 16mm/ 0.28" x 0.28" x 0.63"(L*W*H); Копчето Големина : 4 x 4 x 6mm / 0.16" x 0.16" x 0.24"(L*W*H) Две Ред Pin Теренот : 5mm / 0.2";Pin Должина : 4mm / 0.16" Материјал : Пластични, Метални, Електрични Делови; Боја : Како на Сликата Прикажува Вкупната Тежина : 100g; Пакет Содржина : 100 x Tact Switches


Останатите карактеристики

Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
x
Моќ Дисипација:
x
Температурата На Работа:
x
Број На Модел На:
x
is_customized:
Yes

Слични понуди

W9812G6JH-6 TSOP
  • Обновено

W9812G6JH-6 TSOP

162.24 DEN 154.00

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние