Година Копија Камера & Rearview Следи Обратна Паркинг Систем, Водоотпорен Ноќ Визија Камера Уреди Со Покажувач На Задна Камера

Година Копија Камера & Rearview Следи Обратна Паркинг Систем, Водоотпорен Ноќ Визија Камера Уреди Со Покажувач

DEN 479.52

Тековен


Назад приказ на автомобил е многу важен за вашата паркинг,бидејќи нема difficount да се паркирате вашата кола во право место, но тоа не е безбедно во секое време.Ако има некоја дупка expencelly вашето дете на задниот дел на вашиот автомобил, кога ќе се паркинг дека е многу опасно и затоа треба задниот приказ за полнење за вашиот автомобил.
Карактеристики :
Автомобил Rear View Camera
100% Сосема Нов
Слика Уред : 1/4 инчи боја CMOS
ТВ Систем : PAL/NTSC
Ефективни Пиксели : 628 x 582 Пиксели
Сетилните Област : 5.78 mm x 4.19 mm
Резолуција : 420 TV Lines
Минимална Осветлување : 0.3 Лукс / Ф1.2
Широк агол(120-170degree)
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Електронски Shutter : 1/50-1/10,000 Секунди
Видео Излез : РКА Конектор, 1.0 Vp-p, 75ohm
Sync.систем : внатрешна
Напојување : DC 12 V
Оперативен Температура : -20~50, RH95% Макс.
Складирање Температура : -40~60, RH95% Макс.
Пакет содржина :
1 x Автомобил Rear View Camera
1 x Моќ кабел
1 x видео кабел
1 x англиски упатството за


Останатите карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Школка Материјал:
Пластични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Должина на Видео Кабел:
6M
Алармот Тип:
Додатоци
Материјал Тип:
ABS
Тип На Производ:
Автомобил Задна Камера, Паркинг Копија Камера
Специјални Функции:
Ноќта верзија,Водоотпорен
Напон:
DC 12V
сензор на слика:
CMOS,CCD
Жица или Безжично:
Жица
Боја Име:
Црна
Автомобил Производител:
Акура, Aston Martin, Audi, Бентли, BM

Слични понуди