MeiXing MingDa MC-Фоно 2006 Премиум Сплит фоно фаза HIFI EXQUIS MM/МЕК Винил пред-засилувач

MeiXing MingDa MC-Фоно 2006 Премиум Сплит фоно фаза HIFI EXQUIS MM/МЕК Винил пред-засилувач

DEN 75828.00
-29 %
DEN 106800.00

Тековен

(Hifi exquis 1101017) Дополнителни ЛП фоно зголемување на соодветен трансформатор подолу :
На пресе член за Mei Xing Ming Da MC-ФОНО 2006 Премиум Сплит фоно :
Цевка Засилувач Мерки На Претпазливост
1. Сите наши equipement се конфигурирани за да се вклопи со различни земји и електрични норми, и гарантирано ви ризик бесплатно купување и 100% се задоволни. Ако сте задоволни, ве молиме оставете 4-5 ѕвезди позитивни повратни информации. Превозот задоцнување, ве молиме контактирајте со нас за решавање на овој проблем (HIFI EXQUIS) Член-4, Taxe & Должности : Ние не сме одговорни за било Taxe, Царински Давачки или такси, Овие трошоци се на купувачот одговорност. Строго се забранува испрати сигнали до amp без поврзан товари(звучници) или оптоварување краток спој кога прекинувачот е ВКЛУЧЕНО. Треба да се преземат за 100h време да работат на засилувач. Температурата е повисока кога цевка засилувачи работа, ставање внимание за да вентилација, ладење. Ако donot сигурни како да приклучок на цевки, ве молиме контактирајте со нас пред да се обиде тоа
Говорници врска
Сите цевка засилувач користи со стерео режим : L(лево) и R(десно) говорници. Цевка amp мора да е поврзан со звучници пред да наполнат .exquis НА yahoo.1 mv MM текст отпорност : 47 KΩ MC текст отпорност : 100Ω (Hifi exquis 1101017) MM напон стекнат : 60d B MC напон стекнат : 80d B (Hifi exquis 1101017) MM SNR : 90d B MC SNR : 78d B (Hifi exquis 1101017) Излезна Отпорност : 600Ω Напон : AC110 V / 220 V 60 Hz / 50 Hz цевка за Засилување на звукот : 6 N6 × 2 (rectifier), 6 V6 ×1 (Hifi exquis 1101017) 12 AT7 × 1 (регулатор) 6 N11 × 4 зумирање 12 AU7 × 1 катоден следбеник Димензија : 35 Lx25 Wx25 H (cm) Пакет Тежина : 15kg (Hifi exquis 1101017) Карактеристики : Користење на посебен дизајн на напојување и засилувач, максимално намалување на бучава да се направи позадина музика повеќе тивка и мека. Ве молиме прочитајте cearfuly производот страница. Така, сликата не е договорен . Можете да го отвори спорот, само кога ние не можеме да им даде на вашите задоволни решение! Член-6.


Останатите карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
MC-ФОНО 2006
Бренд Име:
HIFI EXQUIS
Максимална Моќност По Канал:
10W
Канали:
2 (2.0)

Слични понуди