Пердув Шема Жакард Завеса За Дневна Соба и Балкон Транспарентен Voile Tulle Дише Сонцето-shading Предиво Drapes cortina

Пердув Шема Жакард Завеса За Дневна Соба и Балкон Транспарентен Voile Tulle Дише Сонцето-shading Предиво Drapes

DEN 930.00
-0 %
DEN 930.24

Тековен


Пакет се вклучени :
1 парче x завеса
Совети :
1.Цената е за 1 парче на завесата.
2.Завеса Големина : 2m(W)x2.6m(H) Wзначи ширина, Hзначи Висина.
3.Завеса Width= 2 пати прачка/железнички ширина.
4.Висина : Слободно да ја прилагодите, Max е 2.7 метар
5. Не Се Вклучени : Tieback/Tassle.
6. Ве молиме овозможи мало отстапување (1-3cm) поради hemming.
7. Сите предмети се за вистинска снимање. Сепак, различни монитори може да предизвика бои за да се разликува малку.
Ако вашиот прозорец е 150-200cm широк, ние suggust 2 парчиња на завеси.
Исто така можете да ни кажете на различни големината на прозорецот.
И ние може да се прилагодите на завеса за вас : )


Останатите карактеристики

боја:
Бела, Чоколадо
Големина:
W200CMxH260CM, W100CMxH260CM, W150CMxH260CM, W250CMxH260CM
Локација:
прозорецот
Инсталација Тип:
Вграден-во
Тип:
Општи Pleat
Стил:
Американски Стил
Бренд Име:
Г-Ѓа Ксу
Применливи Прозорец Тип:
Француски Прозорецот
Техника:
Ткаени
Шаблон Тип:
Флорални
is_customized:
Yes
Функција:
Translucidus (Засенчување Го Оценувате 1%-40%)
Шема:
Burnout
Обработка Додатоци Цена:
Вклучени
Број На Модел На:
lyll
Формат:
Скала Појас
Материјал:
mesh ткаенини
Отворање и Затворање на Метод:
Лево и Десно Biparting Отвори
Употреба:
Дома
Тип На Објект:
Жакард Voile Tulle
Шема:
Пердув Шема Завеса
Функција:
Дише Сонцето-shading Предиво Drapes
Примена:
Транспарентен Ролетни За Дневна Соба И Балкон
тип 1:
Транспарентен Voile Tulle Завеса
тип 2:
cortina де quarto/rideau
тип 3:
rideaux pour le салон
Нарачана:
Yes

Слични понуди