Обичај Било која Големина Ѕид Крпа 3D Цртан филм Графити на Ѕидот Mural Фото Позадина Дневна Соба за Деца Детска Спална соба Позадина Покривање

Обичај Било која Големина Ѕид Крпа 3D Цртан филм Графити на Ѕидот Mural Фото Позадина Дневна Соба за Деца Детска

DEN 842.40

Тековен


Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 8" тука. Квадратен метар = Цел Количина
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве Молиме изберете количество 8 во ред.
Според област големина е : 3.8 метри ; Height = 2 метри. Водоотпорен Свила Платно
2. Ви треба за да купите лепак на хардвер вашата локална продавница ( Природата ориз лепак или компир лепак).
Чекор 3 : Означите материјалот и детали ѕид ширина и висина под цел. (Слика 2 )
3. Ние треба да се намали на ѕид платно во неколку парчиња, за да одговараат за превозот. Но која било големина ќе биде целата шема.
Чекор 2 : Изберете правото количина во редот. Таму е околу 1-2cm се преклопуваат дел.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1.


Останатите карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Бренд Име:
jiadou
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно,3D
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
is_customized:
Yes
Материјал:
Свила
Употреба:
Децата' Соба

Слични понуди