Мини DC12V Аларм Сирената Рог Безбедност Аларм Сирената Звучник За Burglar Аларм Систем

Мини DC12V Аларм Сирената Рог Безбедност Аларм Сирената Звучник За Burglar Аларм Систем

DEN 544.80

Тековен


Функција : 12 V treble говорник, може да се користи со голем број на алармот врска, звукот е далеку! Функција : ABS пожар-retardant школка вмрежување алармот Голем аларм за јачина на одвраќање Кога некој интрудирале нелегално, алармот рог ќе го направи treble алармот, да им се овозможи да знаете каде несреќата се случи. Обично инсталиран во ѕидот или вратата или балкон и на други места, инсталација висина од 2.5 метри или повеќе. Различни инсталација опции се флексибилен и лесен. Широко се користи во алармот домаќин, гас течење алармот, инфрацрвена и други периферни периметар на алармот опрема. Спецификација : Напон : DC12 V Опсег за Напон : DC6-15 V Струја : 320m A Материјал : ABS Звук : 105 DB/lm Моќност : 15 W


Останатите карактеристики

Број На Модел На:
ХС-ES627
Бренд Име:
ANKA
боја:
Црна со Црвени
Номинална Напон:
12V DC
Материјал:
ABS
тековната:
320mA
звук:
105DB/lm

Слични понуди