32cm Смола A330 Кина Поштенски Авиокомпании Авион на Владата Кина Пост Изразат Меѓународни Занаети Airbus Авиони Модел Креативен Подарок

32cm Смола A330 Кина Поштенски Авиокомпании Авион на Владата Кина Пост Изразат Меѓународни Занаети Airbus Авиони

DEN 4272.00

Тековен


Поштенски услуги претставуваат главните национални јавните комунални и националната комуникациска инфраструктура. Тие играат значајна улога во промовирањето на Кина националниот економско-социјален развој, заштита на граѓаните е основната комуникација права и обезбедување на универзални и специјализирани услуги. Главниот бизнис обемот на Кина Пост вклучува : домашна и меѓународна пошта испорака на услуги, циркулација на вести трудови, списанија и книги, печат издавање, производство и продажба на philatelic колекции, поштенски remittance услуги, доверливата кореспонденција комуникација, поштенски финансиски услуги, поштенските експрес испорака и логистички услуги, e-бизнис, како и голем број на агенцијата за пошти бизниси и други бизниси како што е дозволено од страна на државата.


Останатите карактеристики

Карактеристики:
Diecast
Бренд Име:
Prenoy
CE:
Тип
Бар-кодот:
No
Брод/Поморски Брод:
Други
Материјал:
Смола
Скала:
1
Број На Модел На:
Кина Пост авиокомпании
Тип Број:
Кина Пост авиокомпании A330
Предупредување:
Кина Пост авиокомпании A330
сертификација:
CE
Возраст Опсег:
> 3 години
Тип:
Авион

Слични понуди