Нови Таванот светилка ракета форма за дете кабинет спалната соба светилка Luminaria таванот Осветлување lamparas де TECHO Abajur

Нови Таванот светилка ракета форма за дете кабинет спалната соба светилка Luminaria таванот Осветлување lamparas

DEN 5670.00
-39 %
DEN 9295.20

Тековен

Ако имате било какви прашања, ве молиме дозволете ни да им помогне да се реши тоа.
Писмо до купувачот од нашата продавница : 1. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и полно име е точен, така што ќе може да ја прими стоката на време; 2. Материјал : акрил, метал Светлосен извор : smd led-чип Боја температура : топло бела / кул бело / Осветленост затемнување (Топло бела : Без далечински управувач; Кул бело : Без далечински управувач ; Светлината на затемнување : ова значи дека светилки може да се контролира бојата и светлината на ламбата и спрејот, се Претвори во далечински управувач ) Боја на случај : бела, како и во фотографијата Сертификат : ce / rohs животниот Век на извор на светлина : 50000 h Гаранција : 2 години Напојување : 110 V / 120 V / 130 V / 220 V / 230 V / 240 V може да се користи На големината : 600 * 400 * 80 mm Моќност : 34 W 700 * 470 * 80 mm Моќност : 44 Железничката пруга.Задоволството на клиентите е најважно да се врати за нас." Инаку, ние не ќе даде гаранции и се враќа, ви благодариме за разбирањето! 2. Ние се стремиме да обезбедиме највисоко ниво на Услуги на Клиентите. Ние не презема одговорност. Ако имате било какви прашања со нашите производи или услуги, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, прво, ви благодариме! Шпедитерски 1 .-бесплатен превозот цената Вклучува само информации за производот и курир трошоците за слободни. Не вклучуваат данок или наплата на корисник регистрација, која може да се полни во земјата на клиентот. Ве молиме да се плати за осигурување за да се избегнат овие ситуации. почитувани пријатели, ако имате било какви прашања или коментари во врска со нашите производи или политики, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас преку нарачување порака или да ја напуштат ни е-маил адреса.


Останатите карактеристики

Боја На Каросеријата:
600x400mm 24W, 700x470mm 36W
Емитуваат Боја:
Осветленоста Dimmable, топла светлина, кул бело
Тип На Објект:
таванот светла
Материјал:
acryl
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Модерна
Техника:
обложено
сертификација:
RoHS,CCC,CE
Тело Материјал:
Железо,Ironware + Акрилик
Напон:
90-260V
Е dimmable:
Yes
Бренд Име:
YLWXHN
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Е Светилки Вклучени:
Yes
Примена:
Foyer,Кревет Соба,Студија
Заврши:
Полиран Челик
Осветлување Област:
15-30square метри
Број На Модел На:
YKLXD004
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Карактеристики:
ракета
Гаранција:
2 години
Употреба:
Дневно осветлување
Извор На Светлина:
LED Светилки
Извор На Енергија:
AC
Број на извори на светлина:
> 20

Слични понуди